Naše škola se připojuje k rekordu

Také naše škola chce důstojně oslavit výročí státu, proto jsme se připojili k akci Český den s českými vlajkami a zároveň k vytvoření rekordu. Což samo o sobě není hlavním smyslem akce. Jedná se o příležitost, jak si připomenout významné výročí republiky, pospolitost našeho národa a hrdost na odkaz předků.

„V neděli 28. října 2018 proto vyvěsíme co nejvíce vlajek, a to nejen ve škole, ale můžeme i doma,“ uvádí k akci zástupkyně ředitele Alena Dobečková, která akci ve škole organizuje. „Jsem ráda, že se ve škole zapojili všichni: děti v mateřské škole, učitelé se žáky nejen ve výtvarné výchově, ale i dalších předmětech, kde si výročí republiky připomínají, žáci ve školní družině,“ upřesňuje kantorka s tím, že škola se zaregistrovala u Agentury Dobrý den Pelhřimov, která celorepublikovou akci organizuje. „Do rekordu se budou započítávat i vlajky, které naši žáci vyvěsí doma,“ dodává Alena Dobečková.