Zapojením do projektu získala škola čisticí prostředky na rok zdarma

Projekt s názvem Domestos pro školy přináší cílenou osvětu o zásadách správné hygieny ať už doma, nebo ve škole. Zapojení do již jedenáctého ročníku projektu obnáší vedle registrace do soutěže také pravidelné plnění úkolů a aktivit žáky školy. Naše prvňáky ve školním roce 2023/2024 projektem provázela vychovatelka školní družiny Ing. Alice Červenková a výsledkem společné práce bylo získání pěti set kusů čisticích prostředků značky Domestos, což pokrývá potřebné množství na celý rok. Objemnou zásilku jsme ve škole obdrželi ve středu 28. srpna 2024.

Do projektu se naše škola zapojila již v minulých letech. „Domestos pro školy již jedenáctý rok učí děti, že čisté toalety jsou nad zlato – doma i ve škole. Nezbytná hygiena začíná správným mytím rukou a končí udržováním čistého a zdravého prostředí,“ přibližuje smysl akce vedoucí provozního úseku školy Mgr. Monika Čempel, která projekt administrovala.

Výhra hlavní ceny všechny mile překvapila. „Poslední srpnovou středu jsme obdrželi pět set kusů čisticích prostředků. Děkuji Alici Červenkové za spolupráci při práci s dětmi, které se pod jejím dohledem staly lovci bakterií. Paní uklízečky byly mile překvapeny, jakou mají výzbroj. Škola výhrou v projektu navíc výrazně ušetřila na nutných provozních výdajích za čisticí prostředky,“ doplňuje ještě závěrem Monika Čempel.