Tesco: Vy rozhodujete, my pomáháme

Pomozte nám vyhrát grant, pojďte do toho s námi: Ve finále rozhodujete vy!

V letošním roce se opět naše škola zásluhou školní družiny přihlásila do projektu realizovaného HM Tesco s názvem Vy rozhodujete, my pomáháme. Z pera vedoucí vychovatelky školní družiny Lucie Vávrové, DiS., vznikl projekt Venkovní herna pro školní družinu ZŠ a MŠ Lichnov.

„Náš projekt zahrnuje návrhy na vylepšení zázemí pro školní družinu, herní prvky a místa pro odpočinek,“ popisuje záměr jeho autorka s tím, že projekt byl vybrán odbornou porotou jako jeden ze tří postupujících, a pokud se nám podaří získat hlasy nakupujících v obchodním řetězci Tesco, můžeme získat grant v hodnotě 45 tisíc korun.

„Žetony pro naši školu lze házet v pobočkách Tesco v Šenově u Nového Jičína, Kopřivnici a Studénce,“ upřesňuje vedoucí vychovatelka a dodává: „Proto bychom chtěli touto cestou oslovit širokou veřejnost, aby byla také nápomocna a pomohla nám vyhrát tuto pěknou částku, abychom mohli žákům lichnovské školy zakoupit venkovní tabuli na křídy, dřevěnou kuchyňku pro holky či kutilský stolek pro kluky, venkovní hru piškvorky, společenskou hru twister nebo skákacího panáka. Veškeré pomůcky, které jsme zahrnuli do projektu, byly konzultovány s těmi nejdůležitějšími – našimi dětmi!“

„Děkujeme za Vaše hlasy, kterými od 10. července do 6. srpna 2023 můžete ovlivnit náš postup a získání dotace. Našim dětem by určitě získané finanční prostředky a za ně nakoupené pomůcky a hry udělaly obrovskou radost,“ vzkazuje ředitelka školy Mgr. Olga Síbrtová.

Více informací se můžete dozvědět zde.

Mgr. Hana Horáková


Tesco NROS logo

Získali jsme dotaci ve výši 10 tisíc korun pro rozvoj arteterapie ve školce i družince. I díky Vám!

Vážení příznivci školy, děkuji všem zákazníkům obchodního řetězce Tesco Kopřivnice, kteří svým hlasem podpořili naši školu a projekt, se kterým jsme soutěžili v grantovém programu Tesco: Vy rozhodujete, my pomáháme. Rovněž děkuji vedoucí vychovatelce školní družiny Lucii Vávrové, DiS., která byla hnacím motorem zapojení naší školy do tohoto programu. Díky projektu, který vytvořila, a Vašim hlasům získala naše škola dotaci ve výši 10 tisíc korun na pomůcky pro arteterapii v mateřské škole i školní družině.

Mgr. Olga Síbrtová


Tesco NROS logo

Vy rozhodujete, my pomáháme: Desátý ročník projektu Tesco startuje. Pojďte s námi zase do toho!

Baví nás soutěžit a zároveň chceme získat pro děti ve škole další nové pomůcky. Proto přijímáme stále nové challenge, takže jsme se opět zapojili do soutěže HM Tesco Kopřivnice nazvané Vy rozhodujete, my pomáháme. 

„Jedná se o desátý ročník soutěže a naše škola se v minulosti zapojila již dvakrát. Jednou jsme obsadili první a jednou třetí místo, celkově jsme získali 40 tisíc korun. A to díky dobře napsaným projektům, které porota vybrala do finále. Za to patří poděkování našim pedagogům. No a pak bychom se neobešli bez pomoci lidí, kteří nakupují v hypermarketu Tesco, kde probíhá závěrečné hlasování mezi třemi nejúspěšnějšími projekty. Jim patří poděkování za to, že po nákupu vhodili žeton jako hlas našim projektům,“ uvádí k soutěži ředitelka školy Mgr. Olga Síbrtová. 

Do programu se letos přihlásilo celkem 553 projektů. Ten náš byl vybrán odbornou porotou Nadace rozvoje občanské společnosti mezi tři finalisty zdejšího mikroregionu a opět můžeme získat až 30 tisíc korun. 

Tentokrát máme velkou vizi v podobě využití arteterapie ve škole i školce. „Rádi bychom využili arteterapii při práci s dětmi formou dílen. Zásadní rozdíl mezi arteterapií a výtvarnou výchovou ve škole je, že v arteterapii nejde o zdokonalení svého výtvarného projevu nebo podání vysokého výkonu, který bude pak známkován,“ vysvětluje význam umělecké terapie autorka projektu, vedoucí vychovatelka školní družiny Lucie Vávrová, DiS.

Hlavním cílem je tedy pořízení kvalitních výtvarných potřeb (štětců, malířských palet ze dřeva, sušáků na výkresy a rozličných druhů barev), proškolení pedagogických pracovníků a pořízení odborné literatury. „Chtěli bychom navodit psychickou pohodu dětí, zmírnit působení stresu a třeba i pomoci dětem, které se mezi vrstevníky necítí tak, jak by si samy představovaly. Ano, to vše lze prostřednictvím arteterapie,“ konkretizuje účel projektu Lucie Vávrová.

A nyní se už zapojíme všichni. Hlasovat pro nás můžete v HM Tesco Kopřivnice od pondělí 17. ledna do neděle 13. února 2022. A pozor! Konkurence je opět velká. 

Děkujeme všem za podporu naší školy!

Bc. Hana Horáková


Tesco NROS logo

Převzali jsme cenu za třetí místo v soutěži Vy rozhodujete, my pomáháme!

V úterý 24. srpna 2021 jsme v základní škole přivítali ředitelku HM Tesco Kopřivnice Moniku Popp. „Paní ředitelka nám přinesla dárkový šek ve tvaru hlasovacího žetonu. Cena za zasloužené třetí místo v hodnotě deset tisíc korun nás potěšila a máme z ní obrovskou radost,“ s potěšením sdělila zástupkyně ředitelky školy Mgr. Martina Bílková. 

Cílem projektu bylo zakoupit senzomotorické pomůcky, díky nimž se lépe daří začlenit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami do kolektivu spolužáků a kamarádů a zpříjemnit jim pobyt ve škole i školní družině. „Mohou je samozřejmě využít i ostatní děti o přestávkách nebo v družince. A také my, pedagogové, jsme rádi, když se nám dostanou do rukou kvalitní pomůcky,“ uvádí spoluautorka projektu, asistentka pedagoga Jarmila Kociánová.   

Naše škola se dostala z celkových šesti set žadatelů mezi tři finalisty, mezi nimiž rozhodly hlasy nakupujících v obchodním řetězci Tesco. „Sice jsme se neprobojovali na první či druhou příčku, ale i toto umístění považujeme za úspěch. Konkurenční projekty byly rovněž zajímavé, navíc směřovaly ke kopřivnickým dětem, takže měly malinkou výhodu mezi nakupujícími Kopřivničany,“ sděluje k projektu zástupkyně ředitelky. 

Program Vy rozhodujete, my pomáháme poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé České republice. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen Tesco.

Děkujeme všem, kteří svým hlasem podpořili naši školu!

Bc. Hana Horáková


Tesco NROS logo

Hurá! Jsme ve finále! Bojujeme o první místo a potřebujeme Vaši podporu

S radostí a zároveň i s trochou hrdosti si dovolujeme oznámit, že jsme se opět, po dvou letech, dostali do finále grantového programu obchodního řetězce Tesco s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“. „Jedná se o program, který poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé České republice. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen Tesco,“ sděluje vedoucí školní družiny Lucie Vávrová, DiS., která s přípravou projektu pomáhala. 

Zefektivnění výuky využitím senzomotorických pomůcek v ZŠ a MŠ Lichnov – takový je název projektu, na kterém se podílely hned tři pedagogičtí pracovníci – Mgr. Monika Hanzelková, Jarmila Kociánová a Bc. Hana Horáková. Hlavní gró prozradila Mgr. Monika Hanzelková, která na naší škole působí jako speciální pedagog. „Rádi bychom se přiblížili myšlence Jana Amose Komenského – škola hrou. Pomocí speciálních pomůcek, jako jsou například balanční desky, duhový padák, společná stavba věže, obří Člověče, nezlob se, velká magnetická stavebnice a další, chceme zefektivnit vzdělávání žáků v naší základní škole, a pomoci jim tak ke snadnějšímu všestrannému rozvoji.“ A představte si, že náš projekt zaujal, byl vybrán mezi více než šesti stovkami projektů zaslaných do grantového programu a my se dostali do finální trojky! 

„Snažíme se začlenit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami do kolektivu spolužáků a kamarádů a zpříjemnit jim pobyt ve škole i školní družině. Ale tyto pomůcky mohou využít i ostatní děti o přestávkách nebo v družince. A také my, pedagogové, jsme rádi, když se nám dostanou do rukou kvalitní pomůcky,“ uvádí asistentka pedagoga Jarmila Kociánová a vyzývá tak občany obce k hlasování.  

Jak nám můžete pomoci? Od pondělí 14. června do neděle 11. července 2021 získáte za nákup v obchodním řetězci Tesco Kopřivnice žeton, kterým můžete podpořit naši školu tím, že jej vhodíte do hlasovacího stojanu za pokladnami. Předem Vám děkujeme za pomoc a za každý žeton, který nám darujete!

Bc. Hana Horáková