Za zvířátky do vesmíru putovali předškoláci

Děti z mateřské školy se díky finančnímu daru od Honebního spolku Lichnov – Bordovice vydaly na výlet do planetária v Ostravě. 

„Výprava vyrazila ve čtvrtek 6. června 2019 autobusem z Lichnova hned ráno,“ líčí vedoucí učitelka mateřské školy Bc. Markéta Dejová a pokračuje: „V planetáriu připravili pro děti program plný hvězd, vesmírné oblohy, planet a díky pohádce, kterou nám paní animátorky promítaly, jsme se dostali až do vesmíru. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých věcí: jak velké jsou planety, jak vypadá Slunce, jak se vytvoří tornádo. Z návštěvy planetária i z povídání byly nadšené a ještě odpoledne nám kreslily, jak to ve vesmíru vypadá,“ usmívá se paní učitelka.  

„Moc děkujeme místnímu Honebnímu spolku, který naší mateřince věnoval finanční dar na podporu této aktivity, a těšíme se na další spolupráci s myslivci. Děti jim na oplátku určitě rády nasbírají třeba kaštany pro zvířátka,“ dodává ředitelka školy Mgr. Olga Síbrtová.  

Mgr. Petra Stoklasová