Přírodovědný klokan doskákal až do Lichnova

V lichnovské škole skákali klokani, ale ne ti, jaké znáte ze zoologických zahrad, nýbrž klokani soutěžní! Pod záštitou Přírodovědecké fakulty a ve spolupráci Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci se ve škole v Lichnově konala ve středu 16. října 2019 soutěž Přírodovědný klokan. Ze školy byli vybráni žáci osmého a devátého ročníku a zasoutěžili si v kategorii kadetů. 

Jak soutěž probíhala, prozradila Mgr. Bohdana Hutyrová, třídní učitelka osmého ročníku: „Naši žáci řešili různé přírodovědné úlohy z fyziky, biologie, matematiky a zeměpisu. Poradili si se vším, jak nejlépe uměli.“ Cílem soutěže je vzbudit u žáků zájem o technické a přírodovědné obory, a především žáky motivovat k jejich studiu. 

A jaká místa soutěžící vybojovali? Na prvním místě skončila Kristýna Zemanová (IX. třída), stříbrná Adéla Špačková (VIII. třída) a bronzový Filip Tichavský (IX. třída). Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Bc. Hana Horáková