Návštěva tělocvičny v podání dětí ze školky vždy přináší spoustu pohybu i zábavy

Ve čtvrtek 19. ledna 2023 si děti ze třídy Motýlků opět náramně užily dopoledne v tělocvičně základní školy. Převlékly se do cvičebního úboru, přičemž některé to pojaly jako závod, a pak šup, šup rozhýbat se do tělocvičny!


„Nejdříve jsme se přivítali a potom se děti rozehřály během, rozcvičkou a předváděním pohybů podle pokynů. Takže se tělocvična zaplnila čápy s dlouhýma čapíma nohama, ale běhaly tam i slepičky s krátkým slepičím krokem. Potom jsme děti rozdělily do dvou družstev, ve kterých běhaly slalom mezi překážkami s míčem, házely do branky, vedly míče střídavě pravou a levou nohou a na závěr si vyzkoušely oblíbené kopání do míče a do branky,“ popisuje pohybové aktivity učitelka ze třídy Motýlků Mgr. Renata Dreslerová.


Aby se děti na závěr pořádně vyřádily, vyzkoušely si koulovanou. Zmačkaly novinový papír do kuliček – a už to začalo! Koule lítaly vzduchem, vyhýbej se, seč můžeš!

Bc. Hana Horáková