One Man Show o závislosti na sociálních sítích. Poučení i zábava pro žáky

Když zazní slovo přednáška, většina žáků znuděně povzdechne: „Ach jo, zase nám budou něco přikazovat, zakazovat.“ Ale není přednáška jako přednáška!

Ve čtvrtek 27. září 2018 jsme se odebrali do lichnovského kulturního domu na představení Divadla Slunečnice z Brna s názvem Live to Tell. A byla to opravdu One Man Show.

Tématem pořadu byla závislost lidí na sociálních sítích, internetu a virtuálním světě. Jaké bylo pro nás překvapení, když na pódium vstoupil velmi mladý zpěvák a mezi svými písničkami si s námi povídal o světě internetu, o jeho kladech i nebezpečích. Sympatické bylo, že se nebál uvést příklady z vlastního života.

A jak se nám představení líbilo?

„Úvodní hudba a rekvizity na nás neudělaly nejlepší dojem. Ale když na scénu přiběhl zpěvák, všichni užasli. Nebyl to žádný postarší pán, ale devatenáctiletý zpěvák se zvláštním jménem Kristián Alexandr Šebek. Jeho představení bylo něco mezi přednáškou a koncertem. A nejlepší bylo, že jsme se mohli do představení zapojit. Celé vystoupení bylo pohodové.“

Lucie Hubeňáková

„Musíme uznat, že představení bylo vtipné. Zpěvák dokonce zapojil jednu žákyni z deváté třídy do svého vystoupení a zpíval s ní písničku Anděl. Oba to zvládli skvěle.“

Alex Böhm, Max Pustějovský

„Na představení bylo super, že jsme si mohli se zpěvákem zazpívat písničky známých zpěváků – Eda Sheerana, Justina Biebera, Robbieho Williamse a dalších. Na závěr jsme si i zatancovali. I přesto, že vystoupení mělo poučný ráz, jsme se skvěle bavili.“

Vendula Wanková

„27. září za námi přijel Kristián Alexandr Šebek z divadla Slunečnice z Brna. Vyprávěl nám o nebezpečí internetu a k tomu zpíval písničky. Taky nám rozdával džusy. Holky, které ho slyšely poprvé, se do něho zamilovaly. Na závěr představení proběhla autogramiáda.“

Beáta Macečková, Adéla Pustějovská

Mgr. Petra Stoklasová