Do školy zavítalo divadlo

Celý první stupeň základní školy v Lichnově mohl být svědkem opravdového kouzla: tělocvična se proměnila v malé divadlo. To rozprostřelo své kulisy pro zvídavé žáčky, učitele a začalo hrát. Pohádka neobyčejná, vtipná a kouzelná pobavila své diváky. Že opravdu umí vtáhnout do děje, přesvědčili herci z Agentury Pernštejni své diváky. „Kdo chce být princ, kdo chce být princezna?“ zeptali se hned v úvodu herci a těšili se z obrovského nadšení. Všechny holčičky chtěly být princezny a všichni chlapci zase princové, ale vybráni byli jen dva – Veronika Ungerová z první třídy a Stáňa Růžička ze třetí třídy. Ale ostatní také nepřišli zkrátka, protože i takový princ, loupežník či dospívající princezna potřebují poradit. 

Žáčci si s herci společně zazpívali: Skákal pes a Já do lesa nepojedu a z představení odcházeli zpátky do hodiny se spoustou dojmů. „Nejvíce se mi líbilo, jak tam šermovali,“ pověděl Nikolas Štěpán z druhé třídy. Alexi Tichavskému z první třídy se nejvíce líbilo, „jak se žduchali“.  Ano, ani o napětí nebyla nouze. Dívčí část publika se zase zaměřila na princeznu. „Líbilo se mi, jak zachránili princeznu,“ pověděla Karolínka Marková z první třídy. „Mně se zase líbilo, jak učili princeznu tančit,“ pověděla Alžběta Zemanová. „A mně se líbilo, jak se rychle za sebou měnili,“ popsala svůj zážitek z divadla Veronika Němcová. Snahu herců ocenila i Pavlína Kutáčová, které se líbilo, „že i když herci byli jenom dva, povedlo se jim zahrát více rolí a celá pohádka byla velmi legrační“. Pohádka byla opravdu vtipná, ale také poučná, protože se nakonec i z loupežníka Breburdy stal dobrý člověk.

Bc. Hana Horáková