Naši sedmáci předčítají pohádky ve školce

V pátek 29. listopadu 2019 proběhlo ve školce pravidelné čtení pohádek. Žáci sedmého ročníku si pro děti z mateřské školy tentokrát připravili dvě pohádky: O Otesánkovi, Kohoutek a slepička. Jestli má čtení sedmáků pozitivní ohlas, prozradila vedoucí učitelka mateřské školy Mgr., Bc. Renata Dreslerová, Dis.: „Dětem ze školky se čtení pohádek líbí, protože jim předčítají jejich starší kamarádi. Během čtení se žáci sedmé třídy střídají, aby se zapojili opravdu všichni.“ 

Interakce v různých věkových skupinách je důležitá, protože se děti a žáci vzájemně učí respektu, soustředění, naslouchání druhému. „Pravidelné čtenářské pátky ve školce mají také u sedmáků dobrý ohlas. Do mateřinky se naši sedmáci těší a číst dětem chtějí opravdu všichni. Kvůli časovému nastavení, tak aby se dětem četlo před spaním, často oželí i přestávku mezi hodinami,“ uvádí ke čtení ve školce třídní učitelka sedmičky Mgr. Ivana Michaličková, která čtení žáků ve školce organizuje. 

Bc. Hana Horáková