Pernštejni zahráli divadlo také pro druhý stupeň

Z návštěvy divadla se v pondělí 25. listopadu 2019 mohl těšit kromě prvního také celý druhý stupeň. Herci z divadelní agentury Pernštejni si pro starší žáky připravili představení Staré pověsti české. I při tomto představení se herci opravdu činili. Žáci tak mohli zhlédnout vtipně propracované souboje a velké množství srandovních scének, což se jim velice líbilo a dávali to náležitě znát potleskem. Díky tomuto zpracování mohli zase o trošku více pochopit, jak byly naše země založeny a jaké významné momenty se v dějinách naší země objevily. 

„Nejvíce se žákům líbily rekvizity, souboje a jejich samotné zapojení do děje mělo taky úspěch,“ potvrdila učitelka a organizátorka akce Mgr. Ivana Michalíčková a dodala: „Taky doufám, že si žáci odnesli i spoustu nových informací!“

Jak herecký výkon žáků vypadal, přiblížili žáci páté třídy: „Jsme rádi, že jsme se mohli do představení zapojit tím, že jsme vytvořili družinu praotce Čecha, když hledal místo, kde bychom se usadili.“ 

Poděkování zase patří chlapcům z deváté třídy, kteří pomohli s přípravou kulis i s nachystáním laviček pro publikum. Představení proběhlo v pohodové atmosféře a bylo zakončeno bujarým potleskem. „Budeme se těšit, co si pro nás divadelníci připraví příště,“ uzavřeli hodnocení celé akce sedmáci. 

Bc. Hana Horáková