Mateřskou školu navštívil myslivec

Ve čtvrtek 16. ledna 2020 poctil naši mateřskou školu svou návštěvou myslivec pan Trčka. Ten s sebou přivezl různé vycpaniny zvířat – ptáky, lišku, ale i kůži z divočáka. 

„Pan Trčka si s dětmi povídal o tom, jak vypadá srst lesních zvířat, proč se jim srst mění, a také dětem připomněl, jak by se měly správně chovat v lese,“ stručně popsala jeho vyprávění Mgr., Bc. Renata Dreslerová, DiS., vedoucí učitelka mateřské školy. 

Pokud děti něco zajímalo, měly možnost se zeptat. Některé z nich měly opravdu spoustu zajímavých otázek, přičemž se občas povedlo, že některé názvy zvířat vtipně komolily. A tak se například ze samice jelena stala jelenice.

„Návštěva pana Trčky ve školce byla jednou z aktivit z projektu Šablony II. V průběhu školního roku si zveme do mateřské školy různé odborníky z praxe, kteří dětem přiblíží svou profesi,“ uvádí k návštěvě myslivce ředitelka školy Mgr. Olga Síbrtová. 

Bc. Hana Horáková