Informace k tiskopisu žádosti o ošetřovné

Vážení rodiče,
Ministerstvo práce a sociálních věcí informovalo o možnostech získání dávky na ošetřovné pro rodiče dětí, které v důsledku mimořádného rozhodnutí o uzavření základních, středních a vysokých škol zůstanou doma s dítětem mladším 10 let.  

Při péči o dítě do 10 let věku, které nemůže být z důvodu nařízené karantény v péči školského zařízení (příp. obdobného zařízení pro děti) nebo docházet do školy, náleží zaměstnanci ošetřovné. Nárok na ošetřovné se v tomto případě uplatňuje na tiskopise Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 10 let z důvodu uzavření výchovného zařízení (školy), které zaměstnanci vydá v případě našich žáků mladších 10 let Základní škola a Mateřská škola Lichnov, okres Nový Jičín, příspěvková organizace.  

Žádost si můžete vyzvednout v ředitelně školy v následujících dnech v těchto mimořádných úředních hodinách:

  • středa 11. března 2020 a čtvrtek 12. března 

od 8:00 do 10:00 hodin a od 14:00 do 16:00 hodin

  • pátek 13. března 2020

od 8:00 do 10:00 hodin 

Vyplněný tiskopis zaměstnanec předá svému zaměstnavateli, který ho spolu s podklady pro výplatu ošetřovného předá příslušné okresní správě sociálního zabezpečení, která dávku vyplácí. 

Mgr. Olga Síbrtová, ředitelka