Čekání prolomeno! Osmáci se dočkali slibovaného

logo Moravskoslezského kraje

Ve čtvrtek 3. června 2021 se konečně i osmáci dočkali svého adaptačního kurzu, na který čekali od začátku školního roku. Akce proběhla ve skautském centru Vanaivan v Kopřivnici jako součást projektu Lichnov: Pošli to dál. Sice se kurzu nemohli zúčastnit všichni žáci, ale ti ostatní si to užili i za ty chybějící. 

Co má tento projekt za cíl u osmáků prozradila jejich třídní učitelka Mgr. Ivana Michaličková: „Všechny aktivity směřovaly k tomu, aby si žáci uvědomili, jak důležitá je týmová práce, že vždy se v týmu najde někdo, kdo umí něco lépe než ostatní, že podle svých schopností si musí rozdělit úkoly, domluvit se a hlavně vědět, že se na ty ostatní můžu spolehnout, i když to třeba nejsou mí nejlepší kamarádi.“ 

A které aktivity se osmákům nejvíce líbily? Jízda na lanovce, trasa se zavázanýma očima, střílení z praku i závěrečná výroba kouzelnické hůlky. Vše doplňovala výborná organizace, krásné počasí i skvělý oběd ze školní jídelny. I sami osmáci se jednohlasně shodli: „Bylo to super, fajn, líbilo se nám všechno!“

Bc. Hana Horáková