Mikuláš se svým tradičním i netradičním doprovodem zavítal do školy i školky

V pátek 3. prosince 2021 jsme pro celou školu připravili mikulášskou nadílku. Všichni deváťáci, kteří ten den přišli do školy, se zapojili. Mikuláše doprovázelo pět čertů, osm andělů a dva „antikovidi“ – ti dbali na dodržování hygienických pravidel, takže nabízeli dezinfekci rukou a upozorňovali na nasazení roušek v jednotlivých třídách. Prošli jsme všechny třídy, od prvňáků až po VIII. B, dokonce jsme se podívali i do mateřské školy (ovšem v menším počtu). 

Děti byly různé – některé se na nás těšily, dokonce si pro nás připravily písničku i sladkou odměnu, někde se nás bály, někde jim bylo skoro do pláče, i když jsme měli moc hodné čerty. Na druhou stranu některé děti s námi chtěly i odejít, aby zjistily, jak to v tom pekle vlastně vypadá. Našly se i takové děti, které s námi ani nechtěly mluvit, ale nakonec se vždy třídou rozezněla nějaká hezká písnička nebo básnička.

Jsme moc rádi, že se tato tradiční akce v náročném covidovém období mohla uskutečnit. Moc jsme si to užili!

Žáci IX. třídy