Konečně jsme se dočkali: v prosinci začal plavecký výcvik

Ve středu 1. prosince 2021 čekala na přihlášené děti ze školky a druháčky a třeťáky ze školy první lekce plavání na bazéně ve Frenštátě pod Radhoštěm. Cesta autobusem byla rychlá, děti se zvládly i rychle převléci a už hurá do vody. 

„Děti u dětského bazénku čekala plavčice, která je seznámila s pravidly, a až potom mohly děti poprvé do vody, kde začaly s rozcvičkou,“ popisuje dění na bazéně vedoucí učitelka mateřské školy Mgr., Bc. Renata Dreslerová, DiS. Děti dále cvičily žábu, čápa, vrabčáka nebo zkoušely chůzi s hračkou na hlavě ve vodě a potom splývat s pomocí podložky. Také se byly ohřát v sauně a vyzkoušely si točení ve vodě s rukávky a pásy ve velkém bazéně.

I druháci a třeťáci si užili svůj první den plavání. „Nejdříve byli rozděleni na první a druhé družstvo a pak šli do velkého bazénu, aby ukázali, co všechno ve vodě už umí,“ prozradila paní učitelka druhé třídy Mgr. Markéta Martinů.

Všechny školkové děti i žáci ze školy byli moc šikovní a opravdu se snažili. A další plavání bude lepší a lepší!

Bc. Hana Horáková