Muzeum vystěhovalectví připravilo pro děti velikonoční překvapení

Před Velikonocemi celý první stupeň navštívil lichnovské Muzeum vystěhovalectví. Průvodkyní se jim stala Mgr. Alena Dobečková, která akce v muzeu organizuje. Vyprávěla žákům o různých zajímavostech týkajících se velikonočních svátků. 

„Jestlipak víte, jaký význam má zajíc? Ten vyznačuje rychlost ubíhajícího času. Pak tady máme i různě zdobené kraslice – ručně malované, polepené slámou, obháčkované nebo třeba olepené perličkami,“ vysvětlovala Alena Dobečková. Také žáky upozornila na to, že v muzeu mají opravdu drahé zapůjčené exponáty pštrosích vajíček, které jsou velmi cenné! 

Děti si pak vyzkoušely zodpovědět pár otázek, za které byly odměněny domácím perníčkem. „Některé otázky byly těžké, ale některé zase ne. Bavilo mě na ně odpovídat a měl jsem radost, že jsem to měl správně,“ pochlubil se Jaromír Veselka, žák ze třetí třídy. 

Na závěr prohlídky si žáci připomněli, jaké zvyky a tradice na Velikonoce dodržují a pak už se mohli těšit na to, až je uskuteční o svátcích jara v praxi.

Bc. Hana Horáková