Krabice od bot, která potěší. Znáte ji i Vy?

Školní družina Myšáků se rozhodla pomoci chudým dětem prožít radost z vánoční nadílky. Děti se zapojily do největší vánoční sbírky dárků v České republice pro děti ohrožené chudobou.

Jak sbírka funguje? „Vybrali jsme sběrné místo, které máme nejblíže, dále jsme si vybrali dvě děti ve věku prvňáčků, tedy sedm až osm let, chlapce a dívku. Dárky jsme si zarezervovali na webu. Každý z dětí přinesl drobnost do připravené krabice, která by i jim samotným udělala radost. Krabice nám pomohla dárkově zabalit paní asistentka Katka Boháčová. Moc jí děkuji za pomoc,“ popisuje náročnou přípravu vedoucí vychovatelka školní družiny Lucie Vávrová, DiS., s tím, že dárky poté odvezla na sběrné místo ve Štramberku v sobotu 3. prosince dopoledne.

Teď už poputují vybraným dětem z chudých rodin. „Jsem hrdá na všechny prvňáčky, že se zapojili. Někteří navíc namalovali dětem do krabice obrázek či přání. A někteří dárek vlastnoručně vyrobili,“ uzavírá paní vychovatelka. Další informace o sbírce naleznete zde.

Bc. Hana Horáková