Svatý Ondřej, svatá Barbora i svatý Mikuláš. Všechny tři jsme si připomněli s dětmi ve školce

Ve středu 30. listopadu 2022 se slavilo svatého Ondřeje. „Našemu Onďovi jsme popřáli ve čtvrtek. Zazpívali jsme mu slavnostní píseň a všechny děti si pochutnaly na Bebe řezech. Pranostika říká, když na svatého Ondřeje sněží, sníh dlouho leží,“ vzpomíná známou pranostiku učitelka ze třídy Motýlků Mgr. Renata Dreslerová.

V pátek si ve školce připomněli, že v neděli zapálí druhou adventní svíčku a slaví se svatá Barborka. V pondělí děti donesly větvičky třešní a višní, které si daly do vázy. Uvidíme, jestli jim rozkvetou. Podle pranostiky se říká, že jaké počasí bývá na svatou Barboru, takové bývá až do Vánoc. Anebo také: Je-li na den svaté Barbory mnoho jinovatky na stromech, bude hodně ovoce v budoucím roce.

„A v pondělí 5. prosince 2022 přišla do naší školky návštěva. Kdo? No přeci svatý Mikuláš s anděly a čerty! Děti zazpívaly a zatancovaly a za to dostaly sladkou a zdravou odměnu. A všechny děti slíbily, že budou hodné a budou doma pomáhat,“ připomněla Renata Dreslerová.

A teď už se můžeme pomaličku těšit na Vánoce.

Bc. Hana Horáková