Zábavné úkoly, dobroty a drobný dárek. Skřítek Korálek ví, jak děti potěšit

Den dětí je svátek, který opravdu patří jen a jen dětem a jinak tomu nebylo ani u nás ve školce. V pátek 2. června 2023 připravily paní učitelky pro děti z mateřské školy zábavné úkoly, těmi je doprovázel skřítek Korálek. Aby si navodily dobrou atmosféru, přivítaly se děti v úvodu písní Den dětí a potom se ujal povídání skřítek Korálek, který jim vysvětlil, co je dnes všechno čeká.

„Každý úkol měl svůj příběh, proč ho mají děti splnit. První stanoviště nazvané Korálkovy chutě bylo asi nejoblíbenější. Tady měly děti za úkol pomoci skřítkovi ve skrýši, kde je černočerná tma, zjistit, co má dnes k jídlu a co chutná nejlépe. Samozřejmě po okurce, jablíčku, sýru jim nejvíce chutnaly lentilky. Na dalším stanovišti s názvem Korálkovy košíky musely děti pomoci skřítkovi uklidit všechny hračky do košíků, v našem případě to byly tenisové míčky. A že byly všechny děti moc šikovné! Některé hračky se musely schovat vysoko, a tak na dalším stanovišti Korálkova věž měly děti postavit z velkých kostek společnými silami tu nejvyšší věž, aby skřítek dosáhl na všechny police. U tohoto úkolu se ukázaly vůdčí osobnosti a dokázaly zorganizovat systém stavby. Děti dostaly od skřítka velikou pochvalu,“ popisuje náročnost jednotlivých stanovišť učitelka ze třídy Sluníček Monika Štěrbová.

Její kolegyně Bc. Pavlína Boušková doplňuje: „Stanovišť bylo celkem devět a na každém děti zažily spoustu legrace a nového poznání, také potrénovaly sportovního ducha, ale i to, že se dokázaly na každou disciplínu s nadšením plně soustředit a spolupracovat u některých úkolů jako jeden tým. Počasí nám přálo, a tak si děti dopoledne pořádně užily. Proběhly se, zasoutěžily si, zkrátka všichni jsme strávili moc pěkné dopoledne.“

Jako třešnička na dortu za splnění všech Korálkových úkolů čekala na všechny děti ve školce velká oslava. Špunty dětského šampusu létaly vzduchem, ve vzduchu voněl popcorn a děti měly tváře od ucha k uchu. Jako drobnou upomínku na pěkný den si každé dítko zasloužilo propisku s motivem veselého ptáčka.