Vašek Tichavský reprezentoval školu v okresním kole Biologické olympiády. Přivezl krásné čtrnácté místo

V pondělí 22. dubna 2024 odjel naši školu do Nového Jičína reprezentovat vítěz školního kola Biologické olympiády Václav Tichavský ze třídy VI. A. V tamním Středisku volného času se utkal v kategorii D se svými vrstevníky v okresním kole této olympiády. Vašek nakonec obsadil čtrnáctou příčku.

Díky příspěvku Spolku rodičů a přátel školy se Vašek navíc účastnil přípravného semináře ve Středisku přírodovědců v Ostravě.

„Aby mohl Vašek absolvovat tuto olympiádu, musel nejprve zpracovat vstupní úkol, který byl založen na vlastní iniciativě a kreativitě. Vašek si připravil kvarteto listnatých stromů z okolí svého bydliště,“ popisuje soutěžní podmínky i to, jak se s nimi náš reprezentant vyrovnal, učitelka přírodopisu Mgr. Ludmila Kalčáková, Ph.D.

„Děkuji Vaškovi za reprezentaci školy. K úspěchu mu s velkou radostí gratuluji a přeji mu, aby jej účast a nová zkušenost v soutěži podpořila v dalším přírodovědném bádání,“ dodává ještě k soutěži Ludmila Kalčáková.