Deváťák Jakub Buzek reprezentoval školu v krajském kole Geologické olympiády

Krajské kolo Geologické olympiády se uskutečnilo v pondělí 8. dubna 2024 ve Slezském zemském muzeu v Opavě. Naše škola hrdě vyslala svého reprezentanta, deváťáka Jakuba Buzka, který do krajského kola poustoupil z prvního místa okresního kola Geologické olympiády. Do Opavy Kubu doprovázela učitelka přírodopisu Mgr. Ludmila Kalčáková, Ph.D.

Olympiáda zahrnovala teoretickou část a praktické poznávání nerostů. Kuba byl úspěšným řešitelem obou částí, nicméně nestačil na žáky z gymnázií a geologického kroužku z Ostravy. Z krajského kola totiž postupovali do toho republikového z každé kategorie pouze dva nejlepší žáci.  „Jsem na Kubu nesmírně hrdá, velkým úspěchem byl samotný postup z okresního kola na kraj. Těší mě jeho zájem o přírodopis a další vzdělávání,“ nešetří chválou Jakubova učitelka přírodopisu.

Pro každého účastníka krajského kola olympiády, který v pondělí do Slezského zemského muzea v Opavě zavítal, byla odměnou bezplatná prohlídka muzea a drobný dárek.