A takový jsme měli ponožkový den!

V pondělí 21. března 2022 se ve škole poprvé konal tzv. ponožkový den. Tento den je Světovým dnem Downova syndromu. Jedná se o geneticky podmíněné onemocnění a má i svůj vlastní symbol, kterým je pár nesourodých ponožek.

„S nápadem na ponožkový den jsme přišly s paní asistentkou Hankou Horákovou. Podporu jsme vyjádřili i tím, že jsme si o onemocnění povídali s dětmi, tvořili jsme design odlišných ponožek a na každou nožku jsme oblékli jinou ponožku,“ přibližuje aktivitu vedoucí vychovatelka školní družiny Lucie Vávrová, DiS. 

Žáci si tak připomněli, že jsou mezi námi děti i dospělí, kterým se do života postavila větší překážka než ostatním. Byla radost vidět, že dětem tato nemoc není cizí a tímto malým činem o tom dávají svému okolí vědět.

Bc. Hana Horáková