Florbalový turnaj prověřil odolnost našich hráčů

Ve středu 24. května 2023 se naši hoši z druhého stupně zúčastnili dohrávky okresního kola ve florbalu. Ten se realizoval v Příboře ve Sportovní hale Masarykova gymnázia.

Zápasy proběhly mezi Novým Jičínem, Kunínem, Příborem a Studénkou-Butovicemi.  Naši školu reprezentovali Václav Mikeska, Erik Štěpán, Viktor Štěpán, Jiří Jalůvka, Kryštof Sedlář, Jakub Pícha, Matyáš Macháček, Tomáš Socha, Adam Kuběna a Dominik Kubala.

Že nešlo o jednoduché souboje, potvrdil i učitel tělocviku Mgr. Ondřej Švrček, který kluky na akci doprovázel: „Hned v prvním zápase se nám zranil silný hráč Vašek Mikeska, který patří mezi dobré tahouny, a to kluky docela rozhodilo,“ popisuje Ondřej Švrček.

A i když kluci nakonec na bedně vítězů nestáli, zkusili si, jaké to je hrát s nejlepšími. „Turnaj byl náročnější na psychiku hráčů než na fyzickou stránku, přesto se kluci drželi a hru zvládli dobře,“ dodává závěrem Ondřej Švrček.

Bc. Hana Horáková