Na Sluníčka i Motýlky čekalo Pohádkohraní v Muzeu vystěhovalectví

V pondělí 5. června 2023 děti ze školky přijaly pozvání Mgr. Aleny Dobečkové na návštěvu do muzea, které se na chvíli proměnilo v pohádkový svět. Do něj nakoukly děti ze Sluníček a poté i z Motýlků, protože všechny byly moc zvědavé, co se za muzejními dveřmi skrývá.

„Paní Dobečková dětem přečetla pohádku O čarodějnici. Byla to trochu strašidelná pohádka, ale všechny děti pozorně poslouchaly. Asi největší pozornost dětí získaly vystavené hračky. Kuchyňky pro panenky, autíčka, fotbálek, medvídci a Igráčci, to všechno bylo v muzeu k vidění,“ popisuje učitelka ze třídy Motýlků Mgr. Renata Dreslerová.

Paní Dobečková dětem dovolila vyzkoušet si některé hračky a pohrát si s nimi. A to byla pro děti největší odměna! „Moc děkujeme paní Dobečkové za sladkou odměnu na závěr a také za pěkný program, který si děti z mateřinky připravila,“ vzkazuje slova díků zástupkyně ředitelky pro mateřskou školu Mgr. Markéta Martinů.

Mgr. Hana Horáková