Od páté třídy výše prošli žáci gynekologickou osvětou v podání lékařky – gynekoložky

V úterý 6. června 2023 proběhla v naší škole již tradičně gynekologická osvěta pro žáky páté třídy a všechny žáky druhého stupně. Tato vzdělávací akce probíhá ve spolupráci s Nemocnicí Frýdek-Místek, kterou zastupuje MUDr. Žaneta Šenková.

„Paní doktorka přijela žákům přiblížit mnohdy citlivá témata. Žáci absolvovali sérii přednášek o antikoncepci, menstruačním cyklu, teoreticky se seznámili s některými pohlavními nemocemi a prevencí, jak jim předcházet. Paní doktorka představila dívkám kompletní preventivní program, který je pro ně dostupný. Možnosti očkování proti HPV virům a vhodnou formu antikoncepce,“ přibližuje okruhy přednášek učitelka přírodopisu Mgr. Bohdana Hutyrová, která lékařku do školy pozvala. Po teoretické přednášce následovala diskuse. Žáci mohli využít přítomnost odborníka a zkonzultovat své dotazy.

„Paní doktorce velmi děkuji za to, že pravidelně do naší školy dochází a připravuje si pro ně zajímavá témata,“ uzavírá Bohdana Hutyrová.

Mgr. Hana Horáková