Děti zvířátkům: soutěž ve sběru kaštanů, žaludů a bukvic probíhá také letos

Mezi tradiční podzimní akce lichnovské mateřské školy a školní družiny patří již několik let soutěž pro děti ve sběru kaštanů, žaludů a bukvic. Cílem pravidelné akce je podpořit krmení lesních zvířat v zimním období.

„Do sběru se mohou zapojit děti ze školky i všichni žáci naší základní školy v Lichnově, samozřejmě i ti, kteří školní družinu nenavštěvují,“ upřesňuje vedoucí vychovatelka školní družiny Lucie Vávrová, DiS.

Soutěž pro malé i velké přátele zvířat a přírody potrvá do úterý 31. října 2023. „Suché a zvážené dary přírody mohou děti a žáci odevzdávat v ranní družině nebo v mateřské škole vždy ráno po příchodu,“ doplňuje dále vedoucí vychovatelka a dodává, že soutěžit se bude ve dvou kategoriích: Mateřská škola a Základní škola.

Pět nejlepších sběračů z každé kategorie bude odměněno a vyhlášení výherců proběhne na začátku listopadu.

Asi více než kde jinde, platí u této soutěže, že není důležité zvítězit, ale zúčastnit se. Všechny lesní plody, které děti přinesou, totiž poputují k mysliveckému sdružení i k chovatelům drobné zvěře, a pomohou tak zvířátkům přečkat blížící se zimu.

Pro více informací o oblíbené podzimní akci se můžete obrátit přímo na organizátorku Lucii Vávrovou.

Mgr., Ing. Martina Havlíková