Naši nejmenší ze třídy Sluníček a Motýlků se zúčastnili plaveckého výcviku na krytém bazénu ve Frenštátě pod Radhoštěm.






Děti se během plaveckých lekcí učily základní plavecké techniky, bezpečnostní pravidla a zejména všeobecné dovednosti při pohybu ve vodě. Pod vedením zkušených instruktorů se malí plavci postupně zlepšovali, a to jak v orientaci ve vodě, tak i v budování sebevědomí při samotném plavání.
Součástí výcviku byla také relaxace ve wellness zóně, kde si děti po plavání užily saunování. „Tato aktivita pomohla dětem se uvolnit a regenerovat po intenzivním pohybu. Saunování bylo pro mnohé novým a zajímavým zážitkem,“ vzpomíná učitelka mateřské školy Lucie Weissmannová, DiS, která ještě dodává: „Naším cílem je, aby každé dítě mělo pozitivní vztah k vodním aktivitám. Věříme, že plavání pro děti bylo poučné a také zábavné.“


Nabídka plaveckého výcviku je každoročně součástí vzdělávacího programu naší mateřské školy a klade důraz na všestranný rozvoj dětí. Při realizaci výuky plavání spolupracujeme s Plaveckou školou Laguna Nový Jičín.
Mgr. Ing. Martina Havlíková