Čtvrťáci vyrazili na dopravní hřiště. Jízdu zručnosti zvládli i přes nepřízeň počasí

Pod záštitou Ministerstva dopravy – BESIP proběhla v pondělí 24. září 2018 praktická část dopravní výchovy žáků 4. ročníku. „Od návštěvy dopravního hřiště v Kopřivnici, kde se praktická část výuky konala, nás neodradilo ani chladné počasí,“ popisuje úskalí netradičního vyučování třídní učitelka čtvrťáků Monika Wilczková. 

„Žáci si procvičili zejména jízdu na kole, jeho ovládání, respektování dopravních značek a dodržování základních pravidel silničního provozu pro cyklisty i chodce,“ líčí akci Monika Wilczková a dodává, že největší překážkou byl pro naše cyklisty kruhový objezd. „Nakonec ale závěrečnou jízdu zručnosti žáci zvládli bez sebemenších problémů,“ uvádí učitelka s tím, že v listopadu čeká nejen žáky 4. ročníku teoretická část výuky přímo v naší škole.

Na jaře opět v Kopřivnici mohou žáci 4. ročníku po prokázání praktických i teoretických znalostí získat Průkaz cyklisty. 

Mgr. Petra Stoklasová