Dva žáci postupují do okresního kola biologické olympiády

V únoru proběhlo v lichnovské škole školní kolo biologické olympiády pod záštitou České zemědělské univerzity. „Letošní 53. ročník biologické olympiády měl podtext Příjem a výdej látek aneb něco dovnitř něco ven,“ uvádí učitelka přírodopisu
Mgr. Bohdana Hutyrová. 

„Žáci nejprve prověřili své znalosti v testových otázkách a pak v poznávací části. Své praktické dovednosti využili při řešení laboratorního úkolu a vytvořili model plic,“ upřesňuje dále paní učitelka a pokračuje: „Ve školním kole excelovala Tereza Šulganová z osmé třídy, druhé místo obsadil deváťák Jan Tichavský a bronzový skončil jeho spolužák Tomáš Babinec.“ Tereza Šulganová a Jan Tichavský splnili podmínky pro postup do okresního kola biologické olympiády, které proběhne 16. dubna 2019 v Novém Jičíně. ,,Budeme jim držet palce!“ slibuje paní učitelka.

Mgr. Petra Stoklasová