Vítězné tažení lichnovských sportovců za zlatem a stříbrem

Na dva různé turnaje vyrazili naši sportovci ve středu 24. dubna 2019. Fotbalisti ze čtvrté a páté třídy do Frenštátu pod Radhoštěm na okrskové kolo McDonald’s Cupu a volejbalisti z osmé a deváté třídy odjeli hájit barvy lichnovské školy rovnou do okresního finále do Nového Jičína. 

Obě skupiny se připravovaly pod vedením tělocvikářky Mgr. Martiny Bílkové. Ta si musela vybrat, s kým vyrazí soutěžit a koho svěří některým svým kolegyním. „Tak je to vždy, nejdřív se nic neděje, a pak dvě důležité soutěže v jeden den,“ posteskla si učitelka, která nakonec odjela do Frenštátu kočírovat mladé tygry a druhou skupinu svěřila matematičce Mgr. Evě Pustějovské a češtinářce Mgr. Petře Stoklasové, které jsou třídními učitelkami v obou volejbalových třídách.

Obě expedice se popraly s řadou komických situací, ale nakonec dopadly na výbornou. Za volejbalisty vše glosuje deváťák Radek Špaček: „Sice jsme prohráli s Novým Jičínem, ale porazili jsme Bílovec, a získali tak druhé místo v okrese. Pro nás to byla pořádná zkušenost zahrát si se závodně hrajícími volejbalisty z Nového Jičína a s kluky si myslíme, že nás paní učitelka Bílková dobře připravila.“ Paní učitelka Pustějovská, která kluky „podle matematických vzorců“ řídila na hřišti, přidává pochvalu: „Kluci bojovali statečně a každou minutou byli lepší a jistější, což nakonec přineslo úžasné druhé místo.“

Naši fotbalisti ve Frenštátě bojovali nejenom se soupeři, ale také s vichrem. „Měli jsme pocit, že nás to z hřiště odfoukne, ale nakonec jsme přehráli všechny své soupeře z okolních škol a z prvního místa jsme postoupili do okresního finále, které se bude hrát 14. května 2019 v Bílovci. Tak nám prosím všichni držte palce,“ říká kapitán a nejlepší hráč turnaje Jakub Cáhlík.

Sestava fotbal: Jakub Cahlík, Štěpán Cochlar, Matyáš Macháček, Viktor Štěpán, Radek Vřesňák, Filip Bordovský, Jan Suda, Kryštof Sedlář, Sidney Rek

Sestava volejbal: Radek Špaček, Jan Tichavský, Martin Chovanec, Michal Harabiš, Tomáš Babinec, Vojtěch Ulrych, Michal Purmenský, Stanislav Keller, Radek Bambuch

Mgr. Petra Stoklasová