Ovoce a zelenina do škol, Mléko do škol: poslední závoz v roce bude v úterý 17. prosince 2019

Ovoce a zelenina do škol: V posledním závozu tohoto kalendářního roku obdrží žáci mandarinku a jablko letní. Jablko letní pochází z České republiky, ze sadů ve Veleboři na Hané, mandarinka pochází ze Španělska.

Jablka patří mezi nejběžnější druhy ovoce nejen ve střední Evropě, jsou důležitou součástí našeho jídelníčku, vyrábí se z nich mošty a džusy, džemy, kompoty, čaje, dají se sušit, používají se na vaření – mají tedy spoustu možností využití. Obsahují celou řadu látek prospěšných organismu, zvyšují imunitu, mají vliv na odolnost vůči stresu. Jablka dozrávají na konci léta nebo na podzim, skladovat se dají až do jara. Dnes pro Vás máme recept na nepečený dort s jablky a piškoty:  https://recepty.vareni.cz/nepeceny-dort-s-jablky-a-piskoty/

Mléko do škol: V rámci projektu obdrží žáci jedno neochucené plnotučné mléko Kravík od mlékárny Tatra Hlinsko a také řecký jogurt od firmy Polabské mlékárny, děti si tedy mohou donést do školy lžičku, případně i kousek pečiva.

Mgr. Monika Čempel