Školka se proměnila v malou hvězdárnu

Co je to vesmír? Kde je Měsíc? A jaké je vlastně Slunce? A je vůbec velké téma vesmíru pro děti z mateřské školky zajímavé? Odpověď je jasná – ano a moc!

V pondělí 9. prosince 2019 navštívil mateřskou školku pan Radek Kraus z Hvězdárny ve Valašském Meziříčí. „Pan Kraus si pro děti připravil imaginární dalekohled, kterým se společně s dětmi dívali do naší Galaxie, prozkoumali také Slunce, Měsíc, a dokonce i černou díru, ta byla pro děti velmi zajímavá,“ odhalila kousek programu vedoucí učitelka mateřské školy Mgr., Bc. Renata Dreslerová, Dis. 

Děti pana Krause mile překvapily, protože už o vesmíru ví spoustu informací. Zároveň se děti zajímavou formou dozvěděly o souhvězdí Delfína a Býka, a to prostřednictvím imaginárního putování s pohádkami, které doplnil svým zajímavým vyprávěním Radek Kraus.

Bc. Hana Horáková