Holky z páté třídy sklízely podzimní úrodu

Krásné slunečné počasí vylákalo žákyně z pátého ročníku ven. V rámci předmětu Člověk a svět práce se žákyně pod vedením učitelky Mgr. Moniky Čempel zaměřily na školní zahradu, aby ji připravily na nastávající zimní čas.

„Ve dvou hodinách pracovních činností jsme s děvčaty zahájily sklizeň dýní a přípravu půdy k podzimní sadbě česneku. Děvčata si sklizeň náramně užila. Venkovní aktivity baví všechny děti a prací na zahradě se žádná slečna nezalekla, právě naopak,“ pověděla spokojeně paní učitelka Mgr. Monika Čempel. Sklizených dýní si můžete všimnout u hlavního vchodu školy. Spolu s podzimními vřesy tvoří nádhernou podzimní dekoraci. 

„Zvelebování školního okolí nás všechny těší. Zvlášť, když můžeme využít naše vypěstované dýně. Při této činnosti jsme také mohli odložit roušku, protože jsme byly venku, tak jsme se nadýchaly i čerstvého vzduchu a zapomněly na běžné starosti spojené s různými omezeními danými současnou koronavirovou situací,“ popisuje výhody prací venku paní učitelka.

Bc. Hana Horáková