Projekt Lichnov: Pošli to dál se uzavírá zašifrovaným poselstvím deváťáků mladším žákům

logo Moravskoslezského kraje

Turnaj tří kouzelníků aneb Lichnov: Pošli to dál, krásné počasí, příjemná atmosféra a velká parta, která je již devět let pospolu – takto vypadaly dva projektové dny deváté třídy naší školy. Žáci vyrazili ve čtvrtek 10. června 2021 od školy směrem do Kopřivnice, kde je s otevřenou náručí opět přivítalo Skautské centrum Vanaivan. Tady společně strávili dva dny plné společných zážitků, při nichž jim doprovod dělaly třídní učitelka Mgr. Bohdana Hutyrová a zástupkyně ředitelky – tentokrát v roli metodika prevence – Mgr. Martina Bílková, která je rovněž jejich bývalou třídní.  

[ngg src=“galleries“ ids=“16″ display=“basic_thumbnail“ thumbnail_crop=“0″]

„Kouzelníci prověřovali své schopnosti při plnění úkolů: zdolávali horolezeckou stěnu, cestovali pomoci magického přenášedla, hráli magický softball, stříleli prakem a luštili poselství mágů zašifrované do magických šifer,“ líčí kouzelný pobyt třídní učitelka devítky. Opět se zde prověřovala vzájemná spolupráce – tu si ověřili při lezení a týmových hrách. „Užili si naplno společné chvíle jako kolektiv základní školy, protože na konci června se jejich společné cesty rozejdou a budou jen vzpomínat,“ doplňuje třídní.  

Veškeré své poznatky a vědomosti zašifrovali do poselství, které je určeno jejich následovníkům. 

Bc. Hana Horáková