Hurá! Jsme ve finále! Bojujeme o první místo a potřebujeme Vaši podporu

S radostí a zároveň i s trochou hrdosti si dovolujeme oznámit, že jsme se opět, po dvou letech, dostali do finále grantového programu obchodního řetězce Tesco s názvem „Vy rozhodujete, my pomáháme“. „Jedná se o program, který poskytuje finanční podporu na realizaci malých veřejně prospěšných projektů po celé České republice. Jeho cílem je zlepšovat kvalitu života a podporovat udržitelný rozvoj skrze aktivity lokálních komunit v okolí prodejen Tesco,“ sděluje vedoucí školní družiny Lucie Vávrová, DiS., která s přípravou projektu pomáhala. 

Zefektivnění výuky využitím senzomotorických pomůcek v ZŠ a MŠ Lichnov – takový je název projektu, na kterém se podílely hned tři pedagogičtí pracovníci – Mgr. Monika Hanzelková, Jarmila Kociánová a Bc. Hana Horáková. Hlavní gró prozradila Mgr. Monika Hanzelková, která na naší škole působí jako speciální pedagog. „Rádi bychom se přiblížili myšlence Jana Amose Komenského – škola hrou. Pomocí speciálních pomůcek, jako jsou například balanční desky, duhový padák, společná stavba věže, obří Člověče, nezlob se, velká magnetická stavebnice a další, chceme zefektivnit vzdělávání žáků v naší základní škole, a pomoci jim tak ke snadnějšímu všestrannému rozvoji.“ A představte si, že náš projekt zaujal, byl vybrán mezi více než šesti stovkami projektů zaslaných do grantového programu a my se dostali do finální trojky! 

„Snažíme se začlenit žáky se speciálními vzdělávacími potřebami do kolektivu spolužáků a kamarádů a zpříjemnit jim pobyt ve škole i školní družině. Ale tyto pomůcky mohou využít i ostatní děti o přestávkách nebo v družince. A také my, pedagogové, jsme rádi, když se nám dostanou do rukou kvalitní pomůcky,“ uvádí asistentka pedagoga Jarmila Kociánová a vyzývá tak občany obce k hlasování.  

Jak nám můžete pomoci? Od pondělí 14. června do neděle 11. července 2021 získáte za nákup v obchodním řetězci Tesco Kopřivnice žeton, kterým můžete podpořit naši školu tím, že jej vhodíte do hlasovacího stojanu za pokladnami. Předem Vám děkujeme za pomoc a za každý žeton, který nám darujete!

Bc. Hana Horáková