Informace o karanténě v VII. třídě a zahájení distančního vzdělávání

Vážení rodiče, 
jak jsme některé z Vás telefonicky informovali, části žáků VII. třídy a žáků zapsaných do kroužku Deskovky bude/byla nařízena karanténa z důvodu setkání s covid pozitivní osobou v období od pondělí 29. listopadu do středy 1. prosince 2021. O karanténních opatřeních Vás informovala/bude informovat KHS.

Karanténa se netýká žáků, kteří nebyli ve škole, jsou očkováni nebo jsou ve lhůtě 180 dnů od prodělání onemocnění covid-19. Tito žáci mají dle informací hygieny sledovat svůj zdravotní stav a v případě výskytu respiračního onemocnění kontaktovat lékaře. 

Karanténu je možné ukončit negativním PCR testem absolvovaným nejdříve pátý den od kontaktu s pozitivní osobou, což vychází na dny pondělí 6. prosince až středa 8. prosince 2021 s tím, že žák může dorazit do školy až osmý den (po sedmidenní karanténě), tedy ve čtvrtek 9. prosince, pokud jeho test bude negativní. Karanténu ukončuje KHS nebo lékař. Pokud dítě nebude testováno, může se účastnit vzdělávání ve škole až po ukončení karantény v délce 14 dnů, tedy ve čtvrtek 16. prosince. O konkrétních termínech Vás bude informovat KHS. 

V VII. třídě je od pondělí 6. prosince 2021 zahájeno distanční vzdělávání, které bude realizováno prostřednictvím úkolů v Google Učebně a hodin dle platného rozvrhu online hodin. Žáci, kteří nejsou v karanténě, mohou přijít do školy, kde budou pracovat pod vedením pedagogického pracovníka a budou se zapojovat do distančního vzdělávání. 

Obědy žákům na dobu karantény odhlásíme, v případě jejich dřívějšího nástupu k prezenčnímu vzdělávání po absolvování PCR testu si je opět přihlaste. 

Režim distančního vzdělávání může být v průběhu karantény žáků ukončen – podle počtu žáků, kteří se vrátí z karantény po negativních PCR testech.

Mgr. Olga Síbrtová