Lyžařský výcvik plný skvělých zážitků a bezva sportovních výkonů

Co víc si přát od lyžařského výcviku než dokonalé počasí, dobrou náladu a perfektní zážitky? O tom, jak se to podařilo letos v únoru v naší škole, přinášíme podrobnější zprávu. 

Na lyžařský kurz spolu se sedmou třídou vyrazili tři učitelé v roli instruktorů: Mgr. Martina Bílková, Mgr. Markéta Martinů a Mgr. Ondřej Švrček. Lyžáku se zúčastnili všichni žáci sedmého ročníku kromě jednoho chlapce, který před výcvikem onemocněl. 

„Hned po jarních prázdninách jsme se sedmáky vyjeli na lyžařský výcvik, který se již tradičně konal ve Velkých Karlovicích, v lyžařském areálu Kyčerka. Počasí bylo perfektní a po celý týden vládla pohodová sportovně laděná atmosféra. Nechybělo ani lyžování v maskách a stihli jsme uskutečnit také závody. Jedno odpoledne si žáci také připravili svůj program, který byl plný her a soutěží,“ prozradila Markéta Martinů. 

Když nadešla odpočinková středa, tak nikdo nelenošil na postelích, jak by se očekávalo, ale sedmáci protáhli svá těla hrami ve sněhu a stavěli sněhové stavby. A pozor! Ani ve čtvrtek se nikdo nenudil. Žáci prověřovali své všestranné dovednosti nejen na lyžích, ale také v bohatém čtvrtečním programu plném zábavy, který pro celou třídu připravila zástupkyně ředitelky Martina Bílková. 

Ta nám popsala další, neméně důležitou stránku lyžařského výcviku: „Žáci se během pobytu na horách dozvěděli, jak je důležité mít na paměti nejen svou bezpečnost, ale také bezpečnost kamaráda. Jak se správně zachovat v různých nečekaných situacích, které může přinést například nepříznivé počasí. Také jsme si pověděli, co je to Bílý kodex. Jsem ráda, že si žáci po dlouhém čase různých protiepidemických omezení konečně mohli užít společný týden.“ 

Učitelé rovněž stihli zaznamenat reakce sedmáků na uplynulý týden ve Velkých Karlovicích. A tak přinášíme čtenářům jejich odpovědi na otázky: „Jaký byl lyžák? Co se vám líbilo, nebo naopak nelíbilo? Jaké bylo ubytování? A co jídlo?“ 

Sidney Rek: „Určitě nás to hodně jako třídní kolektiv stmelilo. Bylo dobré, že jsme společně hráli hry. V lyžování jsme se určitě všichni zlepšili. Například někteří, kteří v životě nestáli na lyžích, teď lyžují stejně dobře, jako ti, co jezdí na hory pravidelně. Kdybych mohl, byl bych tu i déle než do pátku. To by bylo dobré.“

Vítězslav Zeman: „Na lyžáku se mi líbilo. Po lyžování jsme si někdy jen tak povídali, taky jsme fandili sportovcům na olympiádě. Někdy jsme šli na chvíli na pokoj k holkám, kde jsme hráli hry Uno nebo Zázraky přírody. Lyžák bych prodloužil. Připadalo mi, že to strašně rychle uteklo. Ale jsem docela i rád, že jedu domů, protože se budu moct pořádně vyspat.“

Rene Venos, Jakub Pícha: „Ubytování bylo dobré. Nám vyhovovalo. Bylo normální. Takový táborový pokoj. Jídlo bylo velmi dobré, vařili fakt dobře. V lyžování jsme udělali všichni pokroky. To hlavně díky všem našim učitelům. Byli dobří. Jako třída jsme se dali dost dohromady.“

Josef Mičulka: „Lyžák mě velmi bavil. Lyžovat s kamarády je lepší než sám. Dobrý byl učitelský program, jsem rád, že jsem ho poznal. Jsem rád, že jsem skončil v závodech ve svém družstvu první.“

A i když to podle odpovědí vypadá, že ve třídě nejsou žádná děvčata, tak tomu tak není. Děvčata se jen zdráhala odpovědět, ale sama přiznala, že si lyžařský kurz užila stejně dobře jako kluci.

Bc. Hana Horáková