O tradici pálení čarodějnic se učili ve druhé třídě

V úterý 30. dubna proběhl ve druhé třídě mini projekt Pálení čarodějnic.  „S dětmi jsme se na tento den připravovali již několik dní předem v různých předmětech. Například v hudební výchově jsme společně zpívali písničku Pět ježibab a tančili jsme při tom. Děti aktivity moc bavily,“ říká jejich třídní učitelka Mgr. Kateřina Martinková. 

Během úterního vyučování žáci plnili nejrůznější úkoly. „Dozvěděli jsme se, odkdy se pálení čarodějnic slaví, co to znamená a jiné užitečné informace,“ přidává se k paní učitelce druhák Jirka Růžička a pokračuje: „Když jsme vyluštili úkoly, získali jsme přísady do čarodějnického lektvaru, které jsme museli přiřadit do správného kotlíku. Bylo to super a bavilo nás to.“  Jirka ještě se smíchem dodává: „Nakonec jsme získali lektvar Zmenšovák pro začátečníky, škoda jen, že to není opravdický lektvar.“

Mgr. Petra Stoklasová