Ani ptáčci se v Lichnově nemusí bát zimy. Děti z družinek jim vyrobily krmítka

Školní družina si dala výzvu k šedesátému výročí školy – vyrobit šedesát rychlokrmítek pro ptáčky, kteří u nás zůstávají na zimu a umístit je na školní zahradě a v blízkosti školy. Nejmenší žáčci z družiny Myšáků vyráběli krmítka z ruliček od toaletního papíru. Ruličky potřeli medem a obalili ve slunečnici. Druháčci z družiny Smajlíků vyráběli krmítka z plat od vajec a nejstarší žáci z družiny Tygříků vyráběli krmítka z jablíček, která naplnili semínky pro ptáčky. 

„Vyráběli jsme krmítka s jednoduchým postupem, a tak je děti zvládly sestavit samy,“ řekla k aktivitě vychovatelka školní družiny Ing. Alice Červenková. Svou práci okomentovala i prvňačka Vendulka Pustějovská: „Výroba krmítek se mi moc líbila, ráda vyrábím, a navíc bylo hezké pomoct ptáčkům přečkat zimu.“ Samy děti pak byly překvapeny, jak brzy byla semínka z krmítek vyzobána. O radost se ještě podělíme pěknou prezentací od Lucie Vávrové, DiS.

Bc. Hana Horáková