Den plný vitamínu C – to byl čaj, šípkový!

V úterý 25. října 2022, den před podzimními prázdninami, strávily děti ze školky opravdu zajímavě. „Nejprve jsme si s dětmi povídali, jaký je rozdíl mezi keřem a stromem. Pak jsme se podívali na pohádku: Jak Křemílek a Vochomůrka vařili šípkový čaj. No, a my jsme si ten čaj mohli uvařit také, protože si děti šípky donesly. Povídali jsme si, co všechno potřebujeme k vaření takového čaje a proč musíme být opatrní při práci s horkou vodou. Čaj jsme uvařili, abychom věděli, jak chutnal Křemílkovi a Vochomůrkovi,“ popisuje aktivity dne učitelka ze třídy Motýlků Mgr., Bc., Renata Dreslerová, DiS.

Když začal čaj pomalu chladnout, děti tvořily šípkový keř rozfoukáváním tuše na papíře. Cvičili si nádech a výdech a cílené foukání. A jednoduché to někdy nebylo! Někdy si tuš dělala, co chtěla. Na závěr si děti procvičovaly jemnou motoriku. Mačkaly červený krepový papír do kuliček a lepily na rozfoukanou tuš jako šípky. Děti ještě stačily popřát Terce k svátku. Ta donesla muffiny, které se rozdaly u stolečků, nachystaly se hrníčky a svačinkové pochutnání bylo na světě. Muffiny a šípkový čaj všem chutnal. Ale to už byl čas se jít proběhnout na školní zahradu, protože se děti nemohly dočkat pohádky o Šípkové Růžence, která je čekala po obědě.

Bc. Hana Horáková