Páťáci poměřili síly s okolními školami v soutěži METAFORMS

Kruh, čtverec a trojúhelník – tři základní geometrické útvary jsou součástí velmi zajímavého hlavolamu. Úkolem hry je rozmístit devět dílků do jednotlivých políček hrací desky tak, aby to odpovídalo podmínkám v zadání. Správně pochopit a interpretovat zadání je často na úloze to nejtěžší.

MAP Frenštát p. R. také v letošním roce zorganizoval on-line klání v této hře pro žáky pátých tříd šesti okolních škol. Naši páťáci absolvovali nejprve třídní kolo, z kterého do „bitvy“ s ostatními školami postoupilo pět žáků – David Janyška, Pavlína Kutáčová, Daniel Kvita, Nikolas Štěpán, Antonín Václavek.

Nejlépe si z naší školy vedl David Janyška, který celkově obsadil krásné třetí místo ze všech třiceti zúčastněných žáků. Mezi školami celkově naši páťáci obsadili čtvrté místo.

Děkujeme všem za úspěšnou reprezentaci školy a blahopřejeme! Projektu MAP Frenštát pod Radhoštěm děkujeme za organizaci soutěže a hezké ceny!

Mgr. Monika Wilczková