Osmička a devítky se zúčastnily atraktivní exkurze v Mošnově v JOB AIR Technic a.s.

V rámci předmětu Volba povolání ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti v úterý 15. listopadu 2022 mělo celkem čtyřicet pět žáků osmého a devátých ročníků možnost zavítat na exkurzi do firmy JOB AIR Technic v Mošnově. Firma se zabývá údržbou a opravami letecké techniky, především dopravních letadel typu Airbus a Boeing.

Žáci se měli možnost podívat do dvou hangárů, kde se pracovalo na několika letadlech současně. Měli tak jedinečnou příležitost vidět zblízka dopravní letadla Airbus a Boeing v „rozpracovaném“ stavu a poznat proces údržby letadel. Dozvěděli se, proč a jak často se údržba letadel provádí, dokonce měli možnost nahlédnout do opravovaného letadla. Od průvodců si vyslechli, kde mohou studovat na středních školách obory potřebné pro profesi leteckého mechanika, jak získat prospěchová stipendia a další možnosti kariérního růstu v oboru.

Tato exkurze byla přínosem pro jejich rozhodování při volbě povolání.

Mgr. Monika Wilczková