Vlaky v hlavní roli: Družina vybrala umělecká díla dětí do výtvarné soutěže v Ostravě

Děti navštěvující školní družinu se zapojily do výtvarné soutěže s názvem Vlaky v hlavní roli. Za naši školu putovalo do Ostravy celkem šest tematických uměleckých dílek.

Během února děti kreslily a malovaly, rozděleny přitom byly do dvou věkových kategorií. „Druhá kategorie zahrnuje děti od sedmi do devíti let a ve třetí kategorii soutěží deseti až jedenáctiletí umělci,“ vysvětluje vedoucí školní družiny Lucie Vávrová, DiS.

Školní družina se zapojuje každoročně do výtvarných soutěží a žáci se umisťují na předních místech. „Například Marek Takács ze IV. třídy často pomáhá vyzdobit svými obrázky prostory naší družinky nebo předkresluje kamarádům omalovánky na přání,“ vyjmenovává umělecké dovednosti jednoho ze svých talentovaných svěřenců Lucie Vávrová.

Soutěž s názvem Vlaky v hlavní roli vyhlásilo Středisko volného času v Ostravě-Zábřehu.  

Všem našim mladým umělcům přejeme v soutěži hodně štěstí.

Mgr. Ing. Martina Havlíková