Divadélko Koloběžka zavítalo do školky s pohádkou Na tom našem dvoře

Další kulturní zážitek dětem v mateřské škole připravilo Divadélko Koloběžka, které tentokrát přivezlo pohádku Na tom našem dvoře. Umělci dětem pohádkový příběh představili ve čtvrtek 7. března 2024.

V představení malé kuřátko, které se právě vylíhlo ze skořápky, hledá svou maminku. „Kuřátko se postupně seznamuje s jednotlivými zvířátky na farmě. Třeba s myšákem Myšpulí, kočkou Semiškou, psem Fouskem nebo krávou Doubravkou,“ přibližuje děj učitelka mateřské školy Ivana Hosová.

Pohádkový příběh děti vtáhl do děje i díky své interaktivní povaze. „Pohádka byla plná známých písniček. Spolu s herci děti zpívaly písničky Kočka leze dírou, Skákal pes nebo Když jsem já sloužil,“ vyjmenovává známé melodie Ivana Hosová.

Herci díky svému výkonu sklidili u dětí ve školce úspěch. „Divadlo se dětem moc líbilo a netajily se tím, že už se těší na nějakou další divadelní pohádku,“ uzavírá učitelka.