Nesourodými ponožkami jsme si připomněli Světový den Downova syndromu

Učitelé i žáci napříč ročníky si ve čtvrtek 21. března 2024 oblékli různé ponožky. Podpořili tím osoby s Downovým syndromem. Jedná se o geneticky podmíněné onemocnění a jeho symbolem je pár nesourodých ponožek.

Podpora byla spíše symbolická, avšak pro lidi trpící tímto syndromem významná. „Ponožkový den pořádáme každoročně, abychom ukázali, že jinakost patří k běžnému životu a jsme připraveni ji přijímat. Jsme rádi, že hodně dětí nezapomnělo a skutečně mělo na každé nožce jinou ponožku. Někteří žáci si stihli pořídit i fotografii a těší mě, že se nenechal zahanbit ani náš pedagogický sbor,“ shrnuje ponožkový den vedoucí vychovatelka školní družiny Lucie Vávrová, DiS., která výzvu organizovala.

A zdalipak z fotografie poznáte, které učitelské nožky oblékly různé ponožky?