Poslední kroužek Cukrářských a kuchařských dobrot v tomto školním roce se nesl v duchu flambování i loučení

Závěrečné setkání nad společnou vášní pečení a vaření se uskutečnilo v pondělí 27. května 2024 v kroužku Cukrářské a kuchařské dobroty, který vede Mgr. Monika Čempel. Kulináři z deváté třídy se pustili do odvážného dezertu s názvem Aljaška, jehož konečná úprava spočívá ve flambování.

„Poslední pečení jsme si užili a společně se rozloučili s žáky deváté třídy, kteří kroužek pravidelně navštěvovali a příští školní rok se už k nám nebudou moci přidat, protože základní školu opustí,“ vysvětluje Monika Čempel. Právě deváťáci Nela Palatková, Jakub Buzek a Josef Mičulka společně vytvořili náročný dezert zvaný Aljaška, který se dohotovuje flambováním sněhového povrchu.

„Kroužek se mi líbil, mám na co vzpomínat,“ komentuje svou docházku deváťačka Nela Palatková. Osmák Roman Chalupa to vidí podobně: „Taková parta už tu nebude.“

„Moc děkuji za krásné zážitky všem, kteří kroužek navštěvovali. Mám radost, že žáky pečení a vaření baví. Každé společné setkání jsem si užila,“ uzavírá Monika Čempel.

Mgr. Ing. Martina Havlíková