Mokrou pohádku sehráli herci přímo v mateřské škole

Divadélko Koloběžka zavítalo v pondělí 17. června 2024 do mateřské školy. A protože už léto klepalo na dveře, přivezlo s sebou pro děti staročeskou Mokrou pohádku.

Příběh o pradlence Madlence, vodníkovi Puškvorci, panu čápovi a o zakletém žabím princi, který seděl na prameni, děti se zaujetím sledovaly. „Ani v Mokré pohádce nechybělo zpívání a zábavné rytmizování. Tentokrát jsme ale také pomáhali prát, ždímat i sušit prádlo,“ popisuje učitelka mateřské školy Lucie Weissmannová, DiS.

Na konci pohádky se ukázalo, že dobro opět zvítězilo nad zlem a že dobré srdce jde ruku v ruce s chytrostí, statečností a laskavostí. „Pohádku jsme si velmi užili a už se těšíme, až za námi herci z Divadélka Koloběžka přijedou znovu. Děkujeme za hezký kulturní zážitek,“ uzavírá učitelka mateřské školy.

Mgr. Ing. Martina Havlíková