Šachové hrátky v naší školce

V pátek 25. září 2020 začala první lekce výuky šachů v naší školce, která se po celý rok bude pravidelně pokračovat každý pátek. Šachový kroužek je v mateřské školce pilotním projektem v rámci projektu MAP ORP Frenštát pod Radhoštěm. Malé šachisty všelijakými úskalími zábavné hry provede zkušený lektor Tomáš Roček.

Šachy jsou jednou z nejstarších a nejoblíbenějších klasických stolních deskových her na světě pro dva hráče. Získaly si mnoho příznivců různého věku a jsou právem označovány jako královská hra. Bojují proti sobě bílé a černé figurky, které mají různá pravidla použití. Zvítězí ten, kdo dá soupeřovu králi mat. Proč zrovna hrát šachy, prozradila vedoucí učitelka mateřské školy Mgr., Bc. Renata Dreslerová, DiS.: „Šachová hra rozvíjí logické i kritické myšlení, paměť, čtenářské i matematické dovednosti, kreativitu, trpělivost, vytrvalost, zlepšuje koncentraci, sociální dovednosti, učí řešit problémy, rozvinout příznivé charakterové vlastnosti a mnoho dalších. Věříme, že se dětem šachy budou líbit a snad tu brzy budeme mít šachové hráče.“ Pokud jsou opravdu šachy takto podnětné, můžeme se brzy těšit na novou generaci šachistů.

Bc. Hana Horáková