Podzimní tvoření družinky Myšáků

Podzim je ideální pro barevné tvoření z přírodnin. A toho využila družinka Myšáků, která při odpolední procházce Lichnovem nasbírala přírodní materiály. „Sluníčkové počasí nám přálo, a tak jsme se s dětmi šli inspirovat do přírody, protože ta je největší čarodějka. V rámci družiny jsme se zapojili do aktivity Barevná zahrada, kterou již druhým rokem pořádá Místní akční plán ORP Frenštát pod Radhoštěm II.,“ popsala záměr procházky vedoucí vychovatelka Lucie Vávrová, DiS.

A co děti nakonec vytvořily? „Skřítek Podzimníček už patří do tradičního podzimního tvoření. Namotivovali jsme se pohádkou o skřítku Podzimníčkovi a pak jsme se pustili do tvoření. Základem byly okrasné a hokaido dýně, šípky, klacíky, kaštany, listy a jablka a pak už mohli vznikat Podzimníčci,“ popisuje tvoření družinky Myšáků vychovatelka Lucie Vávrová. S tvořením dětem pomáhala i asistentka Jarmila Kociánová, která je nedílnou součástí školní družiny Myšáků a tvoření ji velice baví.

V prezentaci můžete zhlédnout, jak se dětem tvoření podařilo. Všechny děti byly moc šikovné.

Bc. Hana Horáková