Říjen ve školce u Sluníček: Sluníčko, sluníčko, popojdi maličko, ještě chvíli sviť, ať se máme líp!

V říjnu se děti ve třídě Sluníček učily o podzimu. Donesly si ovoce a zeleninu ze svých zahrádek a ochutnávaly rozličné chutě a rozeznávaly vůně. Také se naučily nové písně, básničky a tanečky, a proto už vědí, co je třeba mazurka. „Naučili jsme se písničky Měla babka čtyři jabka, Šel zahradník do zahrady, Šla Nanynka do zelí. Taky jsme hráli divadlo a nacvičili jsme si pohádku O veliké řepě. Děti hraní divadelního představení moc bavilo,“ prozrazuje podrobnosti o dění ve třídě mladších dětí jejich učitelka Ivana Hosová.

Ve školce také proběhl projektový den. Děti jej prožily na farmě v Lichnově u Fojtíků, kde se dozvěděly zajímavé poznatky o chovu zvířat. Především o tom, jakou péči domácí zvířata potřebují. 

„Na konci měsíce za námi do školky přijelo Divadélko Koloběžka a zahrálo nám pohádku: Co medvědi o podzimu nevědí. Pohádka se všem líbila. Měsíc říjen byl super a už se moc těšíme, co nás čeká v listopadu,“ dodává paní učitelka Iva.

Bc. Hana Horáková